Во регионот на Лавов погодена воена инфраструктура

Гувернерот на украинскиот регион Лавов, Максим Козицки на Телеграм објави дека во утринскиот напад на руските сили погодена е воена инфраструктура.

Тој наведе дека сè уште нема информации за евентуални жртви во нападот.

Се утврдува степенот на уништувањето, посочи Козицки.

Back to top button
Close