Во Росоман до девет часот излезеност од 7,6 проценти

Во Росоман во вториот круг на локалните избори до девет часот има излезеност од 7,6 проценти, информираше за МИА претседателот на Општинската изборна комисија, Ѓорѓи Крстевски.
Во Росоман се гласа на десет избирачки места. Право на глас имаат 3.341 лице.

Back to top button
Close