Во Скопје 136 сообраќајни прекршоци

На територија на град Скопје вчера се изречени  136 сообраќајни прекршоци, од кои 12 за непочитување брзина на движење, 10 за возење без дозвола, девет за користење мобилен телефон при возење, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила.
 Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, изречени се и четири мерки за возач почетник, три санкции за некористење сигурносен појас…-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.л

Back to top button
Close