Во Скопје 206 сообраќајни прекршоци, 65 за брзо возење

 

На територија на Град Скопје вчера во засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 206 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 65 санкции, 14 санкции за возење без возачка дозвола, три за возач почетник.

Како што денеска информираа од МВР, изречени се 17 мерки за возење под дејство на алкохол, 10 санкции за користење мобилен телефон при возење, седум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), четири мерки за нерегистрирани возила…

Засилените акциски контроли продолжуваат, најавија од МВР и апелираатме до граѓаните да се почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Back to top button
Close