Во Скопје 90 казнети возачи, 18 за брзо возење

 Вкупно 90 мерки се изречени вчера на територија на Град Скопје во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 18 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, 20 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Од МВР информираа дека се изречени четири мерки за возачи почетници, седум санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, една мерка за минување на затворен сигнал (црвено светло), две мерки за неносење на сигурносен појас…

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Back to top button
Close