Во Скопје казни за 119 возачи, 16 возеле пребрзо, 14 под дејство на алкохол

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 119 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 16 санкции, 14 санкции за управување под дејство на алкохол, осум мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за користење мобилен телефон при возење, четири мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Полицијата апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта

Back to top button
Close