Во Скопје од 165 казнети возачи, 74 за брзо возење


На територија на Град Скопје вчера во рамки на засилените сообраќани контроли изречени се вкупно 165 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 74 санкции, осум мерки за возење без возачка дозвола, 20 санкции за возење под дејство на алкохол.

Од МВР денеска информираа дека се изречени 12 мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), три санкции за нерегистрирани возила, три мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови

Back to top button
Close