Во Скопје приведено лице барано по централна потерница за истрага

 

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција деенска во 13 часот на подрачјето на Ѓорче Петров го лишиле од слобода С.Б.(32) од скопското село Грчец за кого била распишана централна потерница за истрага.

С.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.л

Back to top button
Close