Во Скопје санкционира 44 возачи на мотоцикли

Во акциска контрола на полицијата денеска во Скопје санкционирани се 44 возачи на мотоцикли.

Од нив, 14 возачи не користеле заштитна кацига, а тројца возеле без возачка дозвола.  Санкционирани се и возачи за други прекршоци

Back to top button
Close