Во Скопје санкционирани 241 возачи, 82 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера на територија на град Скопје изрече вкупно 241 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 82 санкции, 33 мерки за возење без возачка дозвола, 30 санкции за управување под дејство на алкохол.

Како што соопшти МВР, изречени се и 11 мерки за користење мобилен телефон, 14 санкции за нерегистрирани возила, десет мерки за возач почетник…

МВР информира дека засилените акциски конт

Back to top button
Close