Во Скопје санкционирани 83 возачи


Полицијата во текот на вчерашниот ден спровела акциска контрола на територија на град Скопје при што изречени се 83 мерки против возачи поради непочитување на сообраќајните правила и прописи.

За возење над дозволената брзина санкционирани се тројца возачи, за возење без возачка дозвола седум возачи, а за возење под дејство на алкохол девет возачи

Back to top button
Close