Во скопско Бојане истепан возач на автобус на ЈСП

На 09.02.2023 во 20.40 часот А.А.(43) од с.Сарај, скопско, пријавил дека во с.Бојане, скопско, на автобуска постојка во автобус на ЈСП со број 56, кој го управувал, по претходни недоразбирања, бил физички нападнат од Х.А.(41) и Б.Д.(21), двајцата од с.Бојане.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок

Back to top button
Close