Во сообраќајка кај Соборниот храм тешко повреден возач на електричен тротинет

Тој се судрил со автомобил „мазда 3“ со скопски регистарски ознаки, управуван од 47-годишник од Скопје.

По незгодата, 36-годишниот Е.С. бил итно пренесен во градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close