Во Србија 91 новозаразени со коронавирусот

Во последното деноноќие тестирани се 3.269 лица.

Од почетокот на епидемијата, во Србија има вкупно 12.894 заразени, а во моментов се активни 589 случаи од кои 19 пациенти се на респиратор. јт/

Back to top button
Close