Во старечки дом кај Милано 22 лица заразени од коронавирус

 Најмалку 22 лица се заразени со коронавирусот во старечки дом на периферијата на Милано, главниот град на Ломбардија, италијанскиот регион најтешко погоден од вирусот.

Само еден од заразените има симптоми, поради што се тестирани над 120 лица сместени во домот, како и персоналот.

Меѓу 22-те лица кои се позитивни на Ковид-19 има и еден работник, објавија италијанските медиуми.

Back to top button
Close