Во Велес сакнкционирани 83 возачи за брзо возење

При акциска контрола на на територија на СВР Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, денеска од 13 до 19 часот казнети се 83 возачи.

Од МВР соопштија дека од нив 15 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Полицијата најавува дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови

Back to top button
Close