Во Велика Британија најголем дневен пораст на новозаразени со Ковид-19 од 12 јуни

 Во последните 24 часа во Велика Британија се потврдени 1.522 нови случаи на коронавирусот, што е најголем дневен пораст од 12 јуни и за 1.048 повеќе од вчера.

Во истиот период починале уште 12 лица, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 41.477.

Back to top button
Close