(Во живо) Централна свеченост на Армијата по повод 30 години

 

Централна свеченост по повод 30 години Армија на Северна Македонија на која ќе се обратат претседателот и врховен командант на Армијата, Стево Пендаровски, министерката за одбрана Славјанка Петровска и началникот на ГШ, генерал-потполковник, Васко Ѓурчиновски.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close