(ВО ЖИВО) Обраќање на премиерот Спасовски по повод Денот на Републиката – Илинден

 Обраќање на премиерот Оливер Спасовски на свеченоста по повод државниот празник, Ден на Републиката – 2 Август Илинден.

Спасовски заедно со делегацијата што сочинуваат заменик на претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и министерката за финансии Нина Ангеловска, положија свежо цвеќе пред споменикот на Слободата „Сила, слава и победа“.

Во продолжение на церемонијата, венци со свежо цвеќе на споменикот ќе положат и делегации на Претседателот на Република Северна Македонија, на Собранието на Република Северна Македонија, на Армијата на Република Северна Македонија, на Сојузот на борците, на дипломатскиот кор и на политичките партии.

[🔴Во живо] Свеченост по повод државниот празник Ден на Републиката – 2 август Илинден 2020

Свеченост по повод државниот празник Ден на Републиката – 2 август Илинден 2020

Oliver Spasovski 发布于 2020年8月2日周日

 

 

Back to top button
Close