(Во Живо) Обраќање на претседателот Пендаровски по повод 11 Октомври

Обраќање на претседателот Стево Пендаровски на Могилата на непобедените во рамки на свечена празнична програма за одбележување на Денот на народното востание, 11 Октомври.

На свеченоста обраќања имаат и градоначалникот на Општина Прилеп Илија Јованоски и претседателот на Општинскиот одбор на борците од Прилеп Круме Соколоски.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close