(Во живо) Почна централната прослава по повод Денот на независноста


Почна централната прослава по повод Денот на независноста – 8 Септември, на која ќе се обрати премиерот Димитар Ковачевски, а се одржува на платото кај паркот „Ибни Пајко“.

Back to top button
Close