ВО ЖИВО | Трибина „Патот на (Северна) Македонија до независноста“

На иницијатива на премиерот Зоран Заев денеска ќе се одржи трибина на тема „Патот на (Северна) Македонија до независноста”.

 

 

Покрај Заев, на трибината ќе се обратат и Стојан Андов, Љубчо Георгиевски, Васил Тупурковски, Љубомир Фрчкоски, Ѓулистана Марковска, Насер Зибери, Џевдет Хајредини, Мухамед Халили, Денко Малески.

Трибината, како што соопшти владината прес-служба, е по повод 30 години независност.

 

 

 

ВИДЕО НА ДЕНОТ 

Back to top button
Close