(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ одржува митинг пред Владата

Со митинг пред Владата ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја започна изборната кампања за Претседателските избори.

На митингот ќе се обратат кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова и партискиот лидер Христијан Мицкоски.

Back to top button
Close