ВО ЖИВО: Заедничка прес-конференција на премиерот Ковачевски и потпретседателот на ЕК, Борел

Во тек е заедничка прес-конференција на премиерот Димитар Ковачевски и високиот претставник за надворешна политика и безбедност, и потпретседател на Европската Комисија, Жосеп Борел.

Back to top button
Close