Во живо: Заев, Филипче и Османи со изјави од болницата во Софија

Изјави на премиерот Зоран Заев и министрите за здравство и надворешни работи Венко Филипче и Бујар Османи од болницата Пирогов во Софија каде што се хоспитализирани преживеаните од автобуската несреќа што се случи ноќеска на автопатот Струма во Бугарија.


Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close