Вооружен напад врз министерот за внатрешни работи на Јужна Осетија

Неидентификувани сторители ноќеска извршиле вооружен напад врз министерот за внатрешни работи на Јужна Осетија, Игор Наниев, изјави неговиот заменик Тарзан Кокоит, јави Тасс.

-Министерот не беше повреден во нападот, изведен од напуштената куќа. Испукани се три куршуми, од кои еден ја погоди вратата од страната на возачот“, рече заменик Кокоит.сд/

Back to top button
Close