Вооружени мажи нападнаа полициска станица во Ереван, фрлиле гранати (ВИДЕО)

Вооружени мажи влегле во полициска станица во Ереван, Ерменија, објавија локалните медиуми.

Според првичните податоци, тие активирале граната во близина на зградата.

„Во областа (Нор-Норк – Ед.) вооружени мажи влегоа во полициската станица“, се вели во соопштението.

Според онлајн ресурсот armlur.am, напаѓачите активирале граната во близина на зградата и имало ранети.

Се забележува дека напаѓачите би можеле да бидат членови на организацијата „Борбено братство“, чиишто претставници биле приведени претходно денеска.

Како што јави дописникот на Спутник Ерменија, зградата на полицијата е опколена, а на местото на настанот се распоредени специјалци и црвени беретки.

Според очевидци, во станицата имало неколку членови на „Борбено братство“ кои барале ослободување на приведените членови.

Back to top button
Close