Воз прегази човек во центарот на Велес, сообраќајот е во прекин

Железничкиот сообраќај во моментов е во прекин. Според неофицијални информации најверојатно возот кој сообраќал од Гевгелија до Скопје прегазил човек.

 

Во моментов сообраќајот во градот е закочен, бидејќи возот го има блокирано преминот кај Нов мост.

 

Екипи на СВР Велес се на терен и вршат увид на местото на настанот. Подетални информации очекуваме во текот на денот.

Извор: Батали. нет

Back to top button
Close