Воз удрил автомобил во Тетово, граѓаните се спремаат за протест

Возот кој сообраќал на релација Скопје-Кичево, кога минувал низ влезот во Тетово, удрил во автомобил со тетовски таблички.

Како што објави ТВ 21, во сообраќајката се повредени Б.С (22) и Б.Н (39) од селото Порој, но повредените се надвор од животна опасност.

Телевизијата објави дека жителите ќе излезат на протест бидејќи преминот е без никаква заштита

Back to top button
Close