Возрасен маж допирал девојче во автобус на ЈСП

На 29.01.2024 во 09.30 часот во СВР Скопје, 57 – годишен маж пријавил дека на 27.01.2024 во автобус на Јавно претпријатие Скопје, на подрачје на општина Аеродром во Скопје, едно повозрасно машко лице ја допирало по телото неговата малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Back to top button
Close