Вработен во Град Скопје позитивен на коронавирусот – 28 колеги во изолација

Вработен во Град Скопје е позитивен на корона вирусот, поради што уште 28 негови колеги од градската администрација се во изолација, пренесува Фокус.

Од Град Скопје информираат дека откако случајот бил откриен направена е целосна дезинфекција на просториите, а на сите вработени при влез им се мери температура.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close