Вработен во Клинички претепал обезбедувач во болницата

Синоќа се случил инцидент во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

viber sharing button

.На 27.12.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Центар, А.В.(29) од с.Грчец, скопско, пријавил дека околу 18.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека извршувал работни задачи како обезбедување, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат со тврд предмет од Д.Н., вработен во клиничкиот центар, информира МВР.

 

 

Back to top button
Close