Вработен во спецјалниот завод во Демир Капија уапсен откако е фатен како бакнува и допира девојка згрижена во домо

Вработен од Специјалниот завод во Демир Капија вчера е уапсен, откако бил фатен на дело како допира и бакнува девојка згрижена во домот, соопшти СВР Велес.

Во Заводот во Демир Капија се згрижени лица со интелектуална или друг вид попреченост.

„На 10 август, во ОВР Неготино било пријавено дека околу 10.30 часот во Јавната установа Специјален завод во Демир Капија, бил затекнат Б. А. (51), вработен во Заводот, како бакнува и допира штитеничка на установата“, соошти Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

Тој кажа дека лицето е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close