Вработен во затворот Идризово нападнат од колега

На 03.06.2024 во 01.55 часот, А.Р.(26) од с.Студеничани, скопско, вработен во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, пријавил дека на 02.06.2024 околу 19.30 часот на работното место во установата бил физички нападнат од неговиот колега Х.Х. од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close