Вработени во јавно претпријатие се тепале на паркинг


Вчера на паркинг-простор во јавно претпријатие на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу вработените Г.Н.(46) и Н.Ш.(42), двајцата од Скопје, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Back to top button
Close