Временска прогноза – сончево со мала до умерена облачност  

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и утринска магла по одделни котлини. Од југоисточен правец ќе дува слаб ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал 13 од 17 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Самит за клима – Можно ли е земјите од Балканот да воведат данок на CO2

Во Скопје температура ќе достигне 14 степени.

Вториот ден од викендот ќе преовладува стабилно, сончево време со умерена облачност и утринска магла по одделни котлини.

Од следната недела во западните делови ќе има услови за слаб дожд.

Back to top button
Close