Времето денеска сончево и многу топло

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени.

УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје сончево, тивко и топло. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 37 степени.

Од УХМР соопштуваат дека следува период на претежно сончево и многу топло време, со пораст на дневната температура која насекаде ќе биде над 30, а наместа ќе достигнува 40 степени.

Back to top button
Close