Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и посвежо

 

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и посвежо, на југоистокот пооблачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 5, а максималната ќе достигне од 5 до 11 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Од УХМР известуваат дека следува период на стабилно време со повеќе сончеви периоди и со пониски утрински температури

Back to top button
Close