Вучевиќ: Дронови доаѓаат кон Србија од Косово, ќе ги елиминираме сите

„Не само вчера, туку во претходните три дена нашата војска забележува беспилотни летала кои се движат на линија на ценрална Србија и Косово, но дел од нив влегуваат на наша територија со цел да се сними војската на Србија.

Министерот за одбрана, Милош Вучевиќ кажа дека повеќе беспилотни летала биле забележани од страна на српската војска и се реагира соодветно.

Вучевиќ за „РТС“ кажа дека по наредба на командантот на војската и претседател на Србија, Александар Вучиќ, дроновите ќе бидат елиминиран

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close