За 24 часа регистрирани 537 прекршоци за неносење маски

 За неносење лична заштита на лице регистрирани се 537 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава.

-Граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од    Владата со цел справување со Ковид -19, апелираат и денеска од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close