За 50-тиот роденден Хајди Клум позираше за „Вог“

Хајди Клум гордо го покажува своето тело додека се приближува до својот 50-ти роденден.

49-годишната манекенка позираше за насловната страница на грчкиот Вог, за изданието кое ќе ја обрлржу ќетвртатагодија на списанието.

Зборувајќи за еволуцијата на индустријата за моделирање, Клум рече: „Ми се допаѓа што сега има повеќе разновидност во манекенството. Во тоа време, сите модели изгледаа слично, имаа иста висина, исто слабо тело, исто коса.”

Таа продолжи: „Денес се застапени многу различни типови. Лично, ми се допаѓа што имам работа како модел и во овие зрели години.

Back to top button
Close