За брзо возење 48 санкции на територијата на СВР Велес


Санционирани се 48 возачи кои возеле со брзина поголема од пропишаната на територијата на СВР Велес во денешната засилена акциска контрола.

-На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, соопшти МВР.

Back to top button
Close