За да наплати наводен долг, влегол во куќа во Куманово вооружен со пушка, пиштол и нож

МВР информира дека рано утринава во 05.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Ѓ.(40) од Куманово.

Тој се сомничи дека со употреба на сила влегол во куќа во населбата Карпош во Куманово и со закана со оружје кон сопственичката К.С.(41) одзел пари поради наводен долг на нејзиниот сопруг кон него.

Back to top button
Close