За долг од 6.500 му барал 50.000 евра

Полициски службеници од Кавадарци го лишиле од слобода О.Р.(53).

Како што информира МВР, тој се сомничи дека во угостителски објект му се заканувал на 45-годишен маж од Кавадарци, при што за долг од 6.500 евра барал да му исплати 50.000 евра.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close