За еден ден Силјановска-Давкова собрала 28 илјади, а Пендаровски близу 22 илјада потписи за претседателските кандидатури

Кандидатите за шеф на државата на СДСМ, Стево Пендаровски, и на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, за еден ден, односно до вчеравечер до 20 часот успеале да соберат над 20 илјади граѓански потписи за поддршка

 

Back to top button
Close