За неносење маска санкционирани 506 лица

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата казнети се вкупно 506 лица за неносење лична заштитна маска на лице, информира Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Back to top button
Close