За неносење маска санкционирани 548 лица

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава вкупно се санкционирани 548 лица за неносење лична заштитна маска на лице, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close