За неносење маски регистрирани 517 прекршоци во изминатото деноноќие

На територијата на Република Северна Македонија во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци.

И денеска од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close