За неносење заштита на лице изминатото деноноќие регистрирани 585 прекршоци

 Изминатото деноноќие полицијата регистрирала 585 прекршоци за неносење заштита на лице. На територијата на државата на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 потпишале изјави за самоизолација.

Како што соопшти МВР, при контролите не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close