За неносење заштитна маска 237 прекршоци во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (12-13 јули) на територијата на државата се регистрирани 237 прекршоци за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close